Samowystarczalna firma

Firmy ponoszą miesięcznie wiele kosztów. Często lwią część ich zysków pochłaniają właśnie te „konieczne” płatności takie jak energia i ogrzewanie firmy. A może warto pomyśleć by ich się pozbyć? Co byłoby wtedy?

Policzmy:

Skoro dziś miesięcznie średnio firma wydaje np. 3 000zł na prąd i 2 000zł na ogrzewanie to rocznie daje to 60 000zł. W skali 10 lat to już 0,6mln a po 30 latach to już 1,8mln. I to kwoty bez sporych rokrocznych podwyżek zarówno prądu jak i ogrzewania…Czy warto… Zawsze można co miesiąc rokrocznie za to płacić… Tylko po co?

Ktoś powie to dla dużych firm. Prawda jest taka, że na tym zyskują i duże i małe firmy. Wszystkie firmy. Oczywiście im większe koszty ponoszone to skala zysków jest większa lecz jest też jest druga strona tego medalu. Jeśli firma jest mała to zapewne nie ma takiego zysku jak ta duża. Więc czy jej bardziej nie powinno zależeć na eliminacji niepotrzebnych kosztów by mieć większy (lub jakikolwiek) zysk? Czy to dla wielu firm w perspektywie kilku lat nie będzie „być lub nie być” a rynku? No właśnie…

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!