Jaka jest obecnie sytuacja na rynku gazu

W prądzie można mówić o cenach praktycznie cały czas rokrocznie rosnących tak w gazie występują spore wahania cen. Pomiędzy rokiem 2008 i 2009 cena najpierw z poziomu 60$ poszybowała na 140$ by później spaść na 40$.  Obecnie cena kształtuje się na poziomie ok 55$. O czym to świadczy? Przede wszystkim o tym, że jest to rynek niestabilny w którym z dnia na dzień cena może zaliczać duże wahania. Na dziś większość producentów dokłada do sprzedawanego surowca by tylko wypełnić zawarte kontrakty.

W Polsce po 2018r w którym zbankrutowało lub zakończyło działalność wielu sprzedawców prądu i gazu pozostało tylko kilka liczących się firm. Co więcej większość z nich gdy się zorientowała jaka jest sytuacja przestała udzielać rabatów klientom! Dlaczego? Bo lepiej mieć 100 klientów na cenach katalogowych tracąc 10 niż dać rabaty 90 klientom i stracić 5. Tak właśnie na dziś myśli większość firm. Czy to jest dla Ciebie ok? Hmm….

Co będzie dalej z cenami gazu? Wystarczy się zastanowić. Skoro dziś cena gazu jest blisko historycznych minimów to jakie jest prawdopodobieństwo, że spadnie a jakie że wzrośnie. No właśnie… Skoro tak jest to czy nie warto się zabezpieczyć na kilka lat do przodu? Czy chcesz coś z tym zrobić?


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!