Audyt dystrybucji energii i gazu

Audyt dystrybucji

Zapewne dbasz o jak najlepszą dla siebie kontraktację energii czynnej. A jakie działania wykonujesz w dystrybucji by też optymalizować jej koszty? Ile razy wykonywano dla Ciebie audyt części dystrybucyjnej? Nie? Dlaczego? W dystrybucji też ponosisz niemałe koszty i je też należy optymalizować jeśli nie chce się przepłacać.

Ktoś Ci powie: „Dystrybucji nie da się zmienić.” Słychać to szczególnie często od osób związanych z OSD, które … z tego generują zyski, że klient ma źle dobraną dystrybucję. Jak jest więc w praktyce z dystrybucją?

Tak, nie zmieni się dostawcy dystrybucji na danym terenie bo dla większości terenów w kraju jest on ustawowy a stawki za dystrybucję zatwierdza Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE), natomiast jako klient usług energetycznych jak najbardziej można zmieniać parametry dystrybucji by dokładnie odpowiadały Twoim potrzebom.

Jakie daje to oszczędności? W skrajnym przypadku można obniżyć koszty dystrybucji nawet o 70%! Średnio uzyskiwane oszczędności to 15%-25%. Są też przypadki gdzie wszystko jest ok i nic nie da się w danej chwili zmienić na korzyść. Z doświadczenia wiemy, że im dłużej takiego audytu się nie miało to tym większe oszczędności zazwyczaj można wypracować. Tak samo czym mniejsza firma i czym mniejsza w niej wiedza energetyczna to można się spodziewać większych efektów naszego audytu choć też są od tego w każdą stronę wyjątki.

Co też niezmiernie ważne to sposób przeprowadzania takiego audytu. Do tego celu jako jedyni w kraju mamy specjalnie zaprojektowany komputerowy system ekspercki, który analizuje WSZYSTKIE możliwości ustawień dla danego klienta i podaje najkorzystniejsze kosztowo rozwiązanie! Tylko takie podejście daje gwarancję, że audyt będzie optymalny a nie po prostu wykonany (z różnym skutkiem dla klienta – zmieniając tylko jeden parametr też ktoś może powiedzieć, że wykonał „audyt”). Jak jest więc u mnie z dystrybucją? Sprawdźmy! Zróbmy audyt i będziemy wiedzieć na czym się stoi! Bądźmy świadomi. Nie żyjmy w nieświadomości i niepewności licząc, że może przypadkiem jest ok. Oczywiście zróbmy Audyt dystrybucji w Experts tylko jeśli zależy nam na kosztach i nie chcemy przepłacać.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!